Lista aktualności Lista aktualności

„Bieszczadzkie żubry”

15.02.2019 r. pracownik Nadleśnictwa Lutowiska przeprowadził zajęcia z edukacji przyrodniczo-leśnej, które skierowane były do dzieci i młodzieży uczestniczących w zimowych półkoloniach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lutowiskach.

Zostały one przygotowane w formie gry podczas, której dzieci mogły poznać zagadnienia związane z biologią i środowiskiem życia żubra europejskiego.

 

Zadaniem uczestników było rozwiązanie znajdujących się w sali zagadek. Za poprawne odpowiedzi otrzymywało się symbole związane z żubrem np. jego trop czy róg. Wiedza zdobyta przy rozwiązywaniu zadań została później wykorzystana przy uzupełnianiu karty z pytaniami, które dotyczyły bieszczadzkich żubrów.

 

Poza zwykłymi zagadkami polegającymi np. na przeczytaniu zadania w lustrzanym odbiciu, każdy mógł spróbować swoich sił w rozszyfrowywaniu wiadomości zakodowanej alfabetem Morse’a czy systemem cyfrowym.

 

Korzystając z okazji wszyscy wspólnie spróbowali swoich sił w składaniu „żubrowych puzzli”, które powstały w ramach „Kompleksowego Projektu Ochrony Żubra przez Lasy Państwowe”, a które otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Miłośników Żubrów.

 

 

 

                                                                Tekst i zdjęcia: Marta Ziemniewicz