Lista aktualności Lista aktualności

Wiosna w ogrodzie

W niedzielę tj. 22 kwietnia 2018 r. przy siedzibie nadleśnictwa odbyły się targi ogrodnicze „Wiosna w ogrodzie”, których organizatorem było Nadleśnictwo Lutowiska, Gmina Lutowiska oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lutowiskach.

W programie imprezy przewidziano m.in. prelekcje, poczęstunek z grilla,  zwiedzanie żywego zielnika, wystawa spreparowanych zwierząt oraz wystawę fotograficzną zdjęć pp.Szymona Bartosza i Rafała Czecha. Około godziny 13 miał miejsce wykład Panów Pawła Korfantego i Adama Czecha dotyczący uprawy i pielęgnacji krzewów owocowych na przykładzie borówki amerykańskiej i maliny, natomiast o godzinie 14:30 Pan Krzysztof Mróz przedstawił sposoby cięcia i prowadzenia drzew owocowych.

Partnerami targów były firmy: San-Tech – autoryzowany dealer Husqvarny, Gospodarstwo Szkółkarskie „Kinga” z Albigowej, Jan Lato Gospodarstwo Szkółkarsko-Rolne z Pakoszówki, Ogrodnictwo Jerzy Kędra z Humnisk, Paweł Korfanty Gospodarstwo Rolne z Grabownicy oraz Tadeusz Międlar Wyroby z Wikliny z Kraczkowej.

Na stoiskach można było nabyć drzewa i krzewy owocowe oraz ozdobne, także kwiaty rabatowe i balkonowe, narzędzia i maszyny do pracy w ogrodzie, wyroby z wikliny.

Patronat medialny nad imprezą: nowiny24, Polskie Radio Rzeszów, mojebieszczady.com, esanok.pl, bieszczady24.pl, Połoniny i Korso Gazeta Sanocka.

 

Tekst i zdjęcia: Marta Ziemniewicz